Zestawienie wyników z wyborów na prezydenta RP w naszej Miejscowości

Na wstępie informujemy, iż odcinamy się od jakichkolwiek partii politycznych. Przygotowany materiał ma tylko charakter poglądowy, przedstawiający upodobania polityczne w naszej małej społeczności. Pamiętajmy, żeby polityka nie tworzyła podziałów w tak małych społecznościach jak nasza. Każdy uprawniony obywatel ma prawo do głosu i uszanujmy to! Taka jest demokracja, władzę wybierają wszyscy, niestety ktoś musi okazać się przegranym w tej walce.

28 czerwca w Polsce odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Odnotowano bardzo wysoką frekwencję, bo aż 62.03% uprawnionych do głosowania oddało swój głos. Dla porównania w 2015 roku w wyborach prezydenckich frekwencja wynosiła 40.70%, co było najgorszą frekwencją w całej gminie Morawica. Warto wspomnieć o roku 2010 w którym to frekwencja w naszym okręgu wyniosła 41.82%. Rok 2005 to tylko 34.24% naszych mieszkańców w wyborach.

Od 2005 roku w naszej miejscowości wygrywa kandydat partii politycznej spod znaku PIS’u, co świadczy o niezmiennych preferencjach politycznych dużej części mieszkańców. Zachęcamy do udziału w głosowaniu w 2 turze wyborów, gdyż każdy głos ma znaczenie!

Wyborcy w naszej miejscowości głosowali następująco na konkretnych kandydatów (2020):

Biedroń Robert9
Bosak Krzysztof41
Duda Andrzej373
Hołownia Szymon49
Jakubiak Marek1
Kosiniak Kamysz Władysław20
Piotrowski Mirosław0
Tanajno Paweł0
Trzaskowski Rafał43
Witkowski Waldemar0
Żółtek Stanisław1

Komentarze